fbpx
29.7 C
Pristina
E martë, 24 Maj, 2022

Me 22 Janar pritet protestë masive ne Beograd!

Rekomandime

Duke u nisur nga fakti që opozita në Serbi ku doli fitimtare në referendumin e mbajtur të dielën në tri qendrat kryesore në Sërbi, siq janë Beogradi, Nishi dhe Novi Sadi.

Tani, përmes organizatave qytetare ekologjike po paralajmërojnë protesta masive në Beograd me 22 janar kundër vazhdimit të punës të kompanisë kineze ” Rio Tinto”.

Shumë organizata ekologjike por edhe opozitarë tani e dy muaj po protestojnë nëpër rrugët e Serbisë kundër pushtetit aktual në Serbi.

Tash, me sa duket do të intensifikohen protesta masive kundër Vuçiçit duke filluar nga 22 janari ditën e shtunë.

Kjo ishte paralajmëruar nga mediat serbe edhe më herët pasi metoda e Vuçiçit që të korruptoj disa klasa shoqërore ka qënë në kundërshtim të plotë me interesat e qytetarëve serb atje.

Më shumë artikuj

Të fundit