18.7 C
Pristina
Sunday, October 1, 2023

“Mbylle gojën” – Si e kapën kamerat Ernest Mucin duke sharë në gjuhen shqipe trajnerin serb që ia nxiu jetën te Legia

- Advertisement -

Ernest Muçi ka vazhduar shkëlqimin në elitën e futbollit polak, teksa ka realizuar një tjetër gol me fanellën e Legias.

- Advertisement -

Sulmuesi i talentuar shqiptar ka realizuar golin e tretë në kampionat, derisa ka edhe dy të tjerë në Ligën e Konferencës.

Goli i shqiptarit i dha një pikë të madhe Legias në udhëtim te Piast Gilwice në udhëtim.

- Advertisement -

E festa për të ishte e veçantë, pasi te skuadra kundërshtare trajner është serbi Aleksandar Vukovic që më parë ka qenë te Legia dhe Muci kishte punuar me të.

Të sharat e Mucit janë në gjuhen shqipe dhe ato dihen shumë lehtë se çfarë janë në drejtim të trajnerit serb.

E gjitha kjo erdhi për faktin se sa ishte Vukovic te Legia, sulmuesi shqiptar nuk luante fare ose luante vetëm në shtatë apo tetë minutat e fundit të ndeshjes.

- Advertisement -

Gjithsesi ishte një përgjigje e bukur e Mucit në fushë me gol duke i treguar serbit se ka gabuar që nuk e ka inkuadruar më parë shqiptarin në fushë.

22-vjeçari është lojtari kryesor këtë edicion te Legia, ku përpos tre golave në kampionat ka realizuar edhe dy të tjerë në Ligën e Konferencës.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -