19.7 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

“Mbreti i çmendur i Vuçiqit që vepron si kryeministre e Serbisë”, nga presidenca e Kosovës i reagojnë Brnabiqit

- Advertisement -

Të rekomanduara

Blerim Vela, shef i kabinetit të presidentes Vjosa Osmani, i ka reaguar kryeministres së Serbisë, Ana Brnabiq pas deklaratës së saj lidhur me zgjedhjet në veri.

Blerim Vela, shef i kabinetit të presidentes Vjosa Osmani

“Mbreti i çmendur i Vuçiqit ka një dozë të lartë të shakave. Njëri prej tyre ndodh të jetë ficus politik që vepron si kryeministër i Serbisë. Regjimi në Beograd kërkonte përmes ndërhyrjes zgjedhore të bllokonte zgjedhjet në veri të Kosovës. Tani që ata dështuan ata janë të zhveshur dhe duke bërë sulme qesharake!”, ka deklaruar Vela.

- Advertisement -

Ndaj deklaratës së Brnabiq ka reaguar sot edhe shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila.

closevolume_off
Kusari-Lila i tha Brnabiqit që të kujtojë ditën e sotme. “Kjo është dita kur Serbia humbi zyrtarisht çdo mundësi për ndikim të mëtejshëm”.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë