23.2 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

Mbledhja e dy qeverive, pritet të nënshkruhen 19 marrëveshje

Në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë sot do të nënshkruhen 19 marrëveshje.

Ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjeve do të jetë në ora 12:30.

Deri tani gjithçka është bërë gati për të filluar pritja e delegacionit të Shqipërisë në krye me kryeministrin shqiptar Edi Ramën.

Pritja dhe mbledhja do të mbahen në një hotel në kryeqytet, ku delegacioni i qeverisë shqiptare pritet të arrijë aty në orën 10:45, derisa në orën 11:00 është planifikuar pritja e kryeministrit Edi Rama nga kryeministri Albin Kurti.

Mbledhja e dy qeverive do të fillojë në orën 11:15, teksa më pas është planifikuar një konferencë për shtyp.

Ndryshe, mbledhja e fundit e dy qeverive ishte mbajtur në nëntor të vitit të kaluar në Elbasan, ku ishin nënshkruar 13 marrëveshje.

Të fundit
Lajme të lidhura