16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Mbi 200 ditë Iuftë/ Ukrainasit kapin në ‘befasi’ trupat e Putinit: Lën pas qindra pajisje ushtarake

Trupat ukrainase vazhduan të avancojnë me sukses të dielën në kundërofensivën e tyre në pjesën verilindore të vendit.

Përparimi i Kievit në rimarrjen e zonave të pushtuara nga Rusia në rajonin e Kharkivit e detyroi Moskën të tërhiqte trupat e saj për të shmangur rrethimin e tyre, duke lënë pas një numër të konsiderueshëm armësh dhe municionesh ndërsa largoheshin me nxitim, ndërsa Iufta shënoi ditën e saj të 200-të të dielën.

- Advertisement -

Pas largimit të forcave ruse, ushtria ukrainase mori qindra pajisje dhe aramatim që i përkiste ushtrisë ruse.

FOTO:

- Advertisement -

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -