19 C
Pristina
Wednesday, June 19, 2024

Mbështeti hapur Serbinë, Andi Bushati ‘shpërthen’ keq ndaj Hill-it: Pis burrë!

- Advertisement -

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill, kohëve të fundit është akuzuar shumë për njëanshmëri dhe përkrahje të Serbisë në dialogun me Kosovën.

- Advertisement -

Së fundi, Hill ka deklaruar se negociatat në mes të Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ishin “vërtet të vështira”, por se Serbia i kishte “bërë detyrat e shtëpisë dhe se ishte përgatitur mirë”.

E ndaj, kësaj deklarate të ambasadorit amerikan në Beograd ka reaguar ashpër gazetari shqiptar, Andi Bushati, i cili nuk kurseu fjalët ndaj Hill-it.

- Advertisement -

“Më pis burrë as ambasadori bjellorus nuk mund të tregohej”, shkroi ndër të tjera Bushati në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -