16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

“Marrëveshje para 1 shtatorit”, analisti politik: Nëse nuk dakordohen, do të ketë ndeshje mes Policisë së Kosovës dhe bandave të Vuçiqit në veri

Emisari amerikan, Gabriel Escobar, ka mbërritur sot në Kosovë për të zhvilluar takime me krerët e shtetit e partitë opozitare.

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu thotë se kjo vizitë e tij në Kosovë është përpjekje që të arrihet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë.

- Advertisement -

Në një prononcim për GazetaBlic, Spahiu thotë se nëse nuk arrihet marrëveshje deri në shtator, atëherë ose Qeveria e Kosovës do të poshtërohet e ta shtyjë një afat tjetër, ose do të këtë një ndeshje ndërmjet Policisë së Kosovës dhe bandave të Vuçiqit në veri të Kosovës.

“Escobar dhe Lajçak po vizitojnë Kosovën për të bërë përpjekje për një marrëveshje mes Kurtit dhe Vuçiqit, nëse nuk arrihet marrëveshje deri në shtator, atëherë ose Qeveria e Kosovës do të poshtërohet e ta shtyjë një afat tjetër, ose do të këtë një ndeshje ndërmjet Policisë së Kosovës dhe bandave të Vuçiqit në veri të Kosovës”, tha Spahiu.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -