22.7 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 13:50

Mali i Zi ia bën bajat Serbisë, ua hap kufijt tri shteteve të “vocrra”, por jo edhe atyre!

Mali i Zi ka zgjeruar listën e vendeve, turistët e të cilëve do të lejohen të futen në këtë shtet. Vendimi i radhës ka ardhur për tri shtete të largëta e jo aq të mëdha.

Qipro, Irlanda e Malta janë tri shtetet e radhës që Mali i Zi ua ka hapur dyert, ndërsa vendimi për bllokomin e qytetarëve të Serbisë ka mbetur në fuqi.

Trupi Kordinues Kombëtar për Luftën kundër Coronavirus ka njoftuar se Serbia duhet të pres edhe disa ditë ngase nuk janë të sigurt se hapja e kufijve për qytetarët serb është vendim i mirë aktualisht.

Ambasadori i Malit të Zi në Serbi Tarzan Millosheviç ka thënë se njerëzit nga Serbia që duan të bëjnë biznes në Mal të Zi mund të futen duke iu nënshtruar kushteve të caktuara, por duke respektuar edhe masat e izolimit.

Të fundit

10 përqindëshi – rreth 200 milionë euro pritet të tërhiqen nga Trusti

Kryesuesi i Bordit të Trustit, Ruzhdi Morina, ka thënë se me ndryshimin e ligjit për tërheqjen e 10-përqindëshit të kursimeve pensionale pritet që rreth...

Ky fshat humb lidhjen me internetin çdo mëngjes, në të njëjtën orë, prej 18 muajsh

Për 18 muaj, banorët e një fshati në Uells kanë qenë të rrethuar nga misteri pasi çdo mëngjes fshati humbte lidhjen me internetin. Tani...

‘Dëgjo këtu ti ped*rast mu*i’/ Deputetin e shajnë ‘live’ në komision, Rudina Hajdari ‘shtanget’ dhe kafshon buzën

“Dëgjo këtu ti pede*ast m*ti”. Kështu është sharë një nga deputetët e Kuvendit teksa ka qenë duke marrë pjesë në Komisionin për Integrimin Europian ditën...

Paralajmërohet kthimi në tryezë i idesë së shkëmbimit të territoreve

Ideja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ka “vdekur”, por aktualisht është ndalur në BE dhe në Uashington. Kështu kanë vlerësuar analistët...

Të tjera nga rubrika

10 përqindëshi – rreth 200 milionë euro pritet të tërhiqen nga Trusti

Kryesuesi i Bordit të Trustit, Ruzhdi Morina, ka thënë se me ndryshimin e ligjit për tërheqjen e 10-përqindëshit të kursimeve pensionale pritet që rreth...

Ky fshat humb lidhjen me internetin çdo mëngjes, në të njëjtën orë, prej 18 muajsh

Për 18 muaj, banorët e një fshati në Uells kanë qenë të rrethuar nga misteri pasi çdo mëngjes fshati humbte lidhjen me internetin. Tani...

‘Dëgjo këtu ti ped*rast mu*i’/ Deputetin e shajnë ‘live’ në komision, Rudina Hajdari ‘shtanget’ dhe kafshon buzën

“Dëgjo këtu ti pede*ast m*ti”. Kështu është sharë një nga deputetët e Kuvendit teksa ka qenë duke marrë pjesë në Komisionin për Integrimin Europian ditën...

Paralajmërohet kthimi në tryezë i idesë së shkëmbimit të territoreve

Ideja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ka “vdekur”, por aktualisht është ndalur në BE dhe në Uashington. Kështu kanë vlerësuar analistët...