-5.5 C
Pristina
17 Janar, 2021 - 22:09

Macron i jep çmimin e madh Ismail Kadaresë

- Advertisement -

Shkrimtari i shquar shqiptar Ismail Kadare është nderuar nga presidenti Emmanuel Macron me titullin e lartë “Oficer i Madh i Legjionit të Nderit”.

Titullin e lartë që ka marrë shkrimtari Kadare e kanë vetëm 250 personalitete në Francë, duke e bërë shkrimtarin e madh një nga të rrallët persona që i akordohet ky titull i lartë.

Pasi ka marrë çmimin Ismail Kadare së bashkë me bashkëshorten Helena kanë festuar dhe drekuar mes miqsh në reestorantin ‘2 Kitarrat Steakhouse’.

Në foto shihet Kadare në krye të tavolinës, teksa shijojnë edhe muzikën live me kitare.

Të fundit

Të tjera nga rubrika