fbpx
0.5 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Lutfi Haziri zbulon strategjinë e LDK’së ta marrë qeverinë duke i thënë jo PDK’së

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Lutfi Haziri, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka deklaruar se ky subjekt politik është duke u përgatitur për zgjedhjet e saj të brendshme.

Ai ka thënë se LDK-ja i thotë “jo edhe qeverisjes së Lëvizjes Vetëvendosje, pore dhe partive opozitare, PDK-së dhe AAK-së.

- Advertisement -

“Ne jemi duke u përgatitur si parti politike,, për zgjedhjet e brendshme sipas kalendarit zgjedhor. Ne po përgatitemi ta marrim qeverinë si parti e parë. Ne i themi “JO” PDK-së dhe partive tjera opozitare. Ne e kemi grupin tonë parlamentar, dhe me këto kapacitete ne do t’i përfaqësojmë politikën tonë si lidershpi të lidhur me një agjëndë të zhvillume. Deri në fund të këtij viti, LDK-ja do t’i zbardh qëllimet”, ka thënë Haziri në Prime Time.

- Advertisement -

Të fundit

“Çartet” komandant Sulstarova: Kroatët e ndalën Asociacionin me luftë

Enis Sulstarova, anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, ka dashur t’ua rikujtojë qytetarëve të Kosovës se “Kroacia me Iuftë...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -