-4.2 C
Pristina
16 Janar, 2021 - 13:05

Lumir Abdixhiku i ndan rrugët me Vjosa Osmanin

- Advertisement -

Lumir Ambdixhiku, ish-ministër i Infrastrukturës, i ka ndarë përfundimisht rrugët me Vjosa Osmanin.

Abdixhiku ka theksuar se Vjosës nuk ia konteston qellimet, por ai ka një rrugë tjetër.

Këto komente e shumë tjera, Lumir Abdixhiku i ka bërë në një intervistë, derisa duke komentuar edhe deklaratën e Agim Veliut për Vjosa Osmanin, ka theksuar se ai nuk e përkrahë atë gjuhë dhe se distancohet prej saj edhe publikisht.

Siç dihet Abdidixhiku ka qenë bukur i afërt me qëndrimet e Vjosës dhe një bashkëpuntor i ngushtë i saj në zgjedhjet e fundit të 6 tetorit.

Madje më herët, ata janë quajt si ‘Brezi i ri i Republikës’, duke e kundërshtuar edhe gardën e vjetër të LDK-së.

Derisa kohëve të fundit ai ka qenë i heshtur, por sot edhe publikisht ai tha se ka një rrugë tjetër, e jo me rrugën e Vjosa Osmanit.

Të fundit

Të tjera nga rubrika