11 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Luksi i pushtetarëve të PDK-së, Prizreni harxhon mbi 15 mijë euro në dreka e darka

Gjithsej 15 mijë e 248 euro ka shpenzuar Qeverisja e PDK’së në Prizren për dreka zyrtare për vetëm gjashtë muaj gjatë këtij viti.

- Advertisement -

Ndërsa 888 euro mëditje vetëm për dy muaj nga kryetari Shaqir Tolaj dhe nënkryetari Kujtim Gashi.

Gazeta Insajderi ndërmjet kërkesës për qasje në dokumente publike ka siguruar listën e shpenzimeve.

Pritja për Klubin e Futbollit “Beshiktash” nga Turqia i kushtoi komunës së Prizrenit plot 1 mijë e 379 euro.

- Advertisement -

Ndërsa rreth 600 euro më shumë u shpenzuan për pritjen e ish-presidentit të Kroacisë, Stipe Mesiç. Gjithsej 1 mijë e 813 euro.

Shumën prej 3 mijë eurove komuna ia dedikoi drekës zyrtare për “Shkollën Verore Ndërkombëtare 2022”, kurse 2 mijë euro u shpenzuan për drekën e Forumit të Bizneseve të Diasporës.

E për festat e muajit qershor, qeverisja e Partisë Demokratike të Kosovës harxhoi më shumë se 2 mijë e 300 euro.

- Advertisement -

Iftari në muajin e Ramazanit për përfaqësuesit e institucioneve kushtoi plot 2 mijë e 370 euro.

Ndërsa, nënkryetari Gashi ka marrë 252 euro mëditje brenda dy muajve.

Ai kishte udhëtuar një herë në Gjermani dhe një herë në Durrës në maj të këtij viti.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -