fbpx
3.3 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Lojtarët serbë u fundosën: ‘Ne donim të bënim histori dhe ta bënim Serbinë të lumtur, por në fund ndodhi tërmeti”

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Pas humbjes së Serbisë nga Zvicra në xhiron e fundit të Grupit G serbët mesjetar u eliminuan nga kampionati botëror me vetëm një pikë të fituar, i pari foli kapiteni Dushan Tadiq .

– Ky është një moment i vështirë për ne. Disa gjëra nuk duhet të na ndodhin. Përsëritet situata ne ishim duke fituar, kështu që kundërshtari rikthehet në jetë – tha Tadiq.

- Advertisement -

Serbisë i kushtoi shtrenjtë fakti që pësuan 8 gola në tre ndeshje.

– Kur pëson tetë gola në tre ndeshje, është shumë për të kaluar. Nuk është vetëm faji i mbrojtjes, por dhe i sulmit dhe mesfushës. Një zhgënjim i madh për ne. Ne donim që të kalonte, por nuk ia dolëm – përfundoi Dushan Tadiq.

- Advertisement -

Të fundit

Loshi: Momenti ka ardhur, vetëm kjo gjë mund ta shpëtojë Kurtin nga Asociacioni, ose historia s’do ta faIë!

Ish-kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Liri Loshi, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, mund të shpëtojë, vetëm nëse...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -