fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

lncizohet momenti i rrëzimit të aeroplanit në Nepal, 40 të vdekur

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Banorët në Pokhara të Nepalit kanë arritur të filmojnë momentet e fundit të avionit ATR 72 Yeti Airlines përpara se ai të përplasej në tokë dhe të shkaktonte vdekjen e të 40 pasagjerëve nga 72 që ndodheshin në bord.

Avioni i nisur nga Katmanduja do të ulej në aeroportin e Pokharas, për për shkaqe ende të paqarta ai u rrëzua, shumë pranë një zone të banuar, duke shmangur që tragjedia të merrte përmasa dhe më të mëdha.

Sipas të dhënave paraprake, në avioni dy-motorësh udhëtonin dhe 15 turistë të huaj.

- Advertisement -

Mjeti fluturues ra mbi një kodër dhe shumë civilë shkuan menjëherë në vendngjarje, por nuk mundën të bënin asgjë për pasagjerët, për shkak të flakëve të mëdha që shpërthyen pas përplasjes.

VIDEO KËTU

- Advertisement -

Të fundit

Luftë për të jetuar, 70 orë nën rrënoja, shpëtohet vogëlushi në Turqi, përlot ekipin: Nesër kam shkollë

Historitë njerëzore që zbulohen pas tërmetit në Turqi sa herë që ekipet e shpëtimit arrijnë të nxjerrin një person...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -