-1.2C
Pristina
8 Mars, 2021 - 03:22

lncident në tubimin e VV-së në Mitrovicë: Qytetari tenton ta suImojë Albin Kurtin, sigurimi e nxjerrin jashtë

Një lncident ka ndodhur para pak minutash në tubimin e Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë, që po mbahet në një restaurant ku po thehen masat anti-COVID.

Një qytetar është përplasur me Albin Kurtin, duke e sharë dhe ofenduar dhe duke provuar t’i qërojë hesapet me të.

Gazeta ka siguruar një moment të lncidentit që ndodhi në këtë tubim, e ku shihet qytetari teksa konfrontohet me aktivistë të VV-së.

Gazeta ka siguruar një moment të lncidentit që ndodhi në këtë tubim, e ku shihet qytetari teksa konfrontohet me aktivistë të VV-së.

E sigurimi dhe aktivistë të tjera kanë intervenuar, duke e nxjerru jashtë dhe duke e sharë qytetarin që po e shante Kurtin.

Siç shihet nga pamjet, lncidenti ka zgjatur disa minuta, ndërkohë që kanë ndërhyrë edhe Policia e Kosovë.

Video këtu

Të fundit

Të tjera nga rubrika