14.4 C
Pristina
Tuesday, September 27, 2022
- Advertisement -

Listës Guxo i ikë edhe një anëtar, rikthehet në LDK

Arlind Morina, asamblist nga Lista Guxo në Kuvendin Komunal të Malishevës tashmë është rikthyer në Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Rikthimi i tij në LDK është bërë shkaku i reformave të thella, ka konfirmuar Morina për Indeksonline.

- Advertisement -

“Rikthimi im në LDK ka ndodhur si shkas i reformave të thella që kanë ndodhur mbas zgjedhjeve qendrore, duke parë që kryetari Lumir Abdixhiku ka filluar një politikë të re duke reformuar shumë degë të LDK-së, njëra ndër to edhe dega e LDK-së në Malishevë”, u shpreh ai.

Morina është i bindur se në Lidhjen Demokratike të Kosovës është e ardhmja politike.

- Advertisement -

LDK është pjesë e qeverisjes lokale në Malishevë. Ajo udhëheq me tri drejtori në këtë komunë si dhe ka postin e kryesuesit të kuvendit komunal.

Pas largimit të Morinës nga Guxo, tashmë kjo parti në Malishevë ka vetëm një asamblist.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -