3.3 C
Pristina
E diel, 27 Nëntor, 2022
- Advertisement -

Lista Serbe mungon në Kuvend, Konjufca: Janë në Beograd

Lista Serbe ka munguar edhe këtë të enjte në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës. E mungesën e deputetëve të kësaj partie e ka vënë në dukje kryeparlamentari Glauk Konjufca.

Derisa grupet parlamentare po jepnin propozimet e tyre për zëvendësimin e anëtarëve në komisionet parlamentare, radha i erdhi edhe Listës Serbe.

- Advertisement -

Konjufca tha se deputetët e kësaj partie po mungojnë pasi kanë shkuar në Beograd.

“Tani grupet parlamentare propozojnë zëvendësimet e tyre në komisionet parlamentare. Lista Serbe është në Beograd”, u shpreh kryeparlamentari.

Tash e disa muaj Lista Serbe nuk merr pjesë në punimet e Kuvendit të Kosovës dhe i bojkoton në tërësi angazhimet e saj.

- Advertisement -

Ndërsa, sot kur Kuvendi po mban seancën e radhës, deputetët e kësaj partie ndodhen në Beograd për të marrë pjesë në punimet e Këshillit Kombëtar të Sigurisë së Serbisë, të kryesuar nga presidenti Aleksandar Vuçiq.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -