7.7 C
Pristina
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

“Lista Serbe” keqpërdor fëmijët për protesta

Lista Serbe ka thirrur një protestë në sheshin “Car Llazar” në veri të Mitrovicës. Ajo që bië në sy është edhe pjesëmarrja e fëmijëve në këtë protestë.

Madje ata janë vendosur në ballë të protestës.

- Advertisement -

Kujtojmë se përfaqësuesit politik të serbëve kanë vendosur të largohen nga institucionet e vendit.

Ata po kërkojnë themelimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Ekipi i IndeksOnline ndodhet në veri dhe po përcjell nga afër protestën e thirrur nga Lista Serbe.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -