fbpx
-1.2 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Limaj: Rezoluta 1244 lehtë mund të fuqizohet në një pjesë të territorit

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se Rezoluta 1244 lehtë mund të fuqizohet në një pjesë të territorit të Kosovës.

Duke folur për situatën në veri, Limaj në Pressing të T7 ka thënë se Kryeministri Albin Kurti e ka kthyer situatën në atë që ka qenë para vitit 2008.

Situatën na e ka kthy para 2008’ës. Kosova, një pjesë të Kosovës është duke u kthy një lloj, rezoluta 1244. Bile për fat të keq, me kërkesë të Qeverisë sonë.

- Advertisement -

Me kërkesë të Qeverisë sonë, jemi duke i kthy institucionet që gati janë pas largu nga Kosova… A e dini se ka mundësi me u ba protektorat mrena protektorati.

Kosova ka qenë një lloj protektorati dikur. Për mua, për juve, Kosova ka qenë e lirë, në mendjen tonë dhe shpirtin tonë edhe e pavarur, por për botën Kosova ka qenë protektorat i Jugosllavisë, mrena territorit të Jugosllavisë.

Në 99’ën po flas, kur erdhën UNMIK’u. A e di që brenda këtij shteti mundet me t’u kriju protektorat në një zonë?

A e di që mundet me t’u fuqizu rezoluta 1244 vetëm për një zonë, vetëm për një pjesë të territorit të Kosovës?”, ka deklaruar Limaj.

- Advertisement -

“Unë po frigohna që rezoluta 1244 lehtë mundet me u fuqizu në një pjesë të territorit të Kosovës”, ka thënë Limaj.

- Advertisement -

Të fundit

HeIIbanianz, shqiptarët që po ‘tmerrojnë’ britanikët: S’ka poIicë që i ndalon

Gangsterët shqiptarë të veshur me Balaclava që përdorin automatikë kanë pushtuar rrugët e Londrës, duke shkaktuar britanikët. Një artikull i...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -