7.7 C
Pristina
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Libri i Historisë i klasës së 6-të me bashkëautor shqiptar e rendit Shqipërinë tek shtetet sllave

Librat e historisë jo rrallë herë botohen me gabime trashanike.

Një gjë e tillë ka ndodhur me librin e historisë të klasës së 6-të në Maqeodni ku bashkëautori është shqiptar.

- Advertisement -

Shqipëria në këtë libër renditet tek shtetet sllave. Këtë e ka vërejtur gazetari Alban Selimi i cili ka puvlikuar dhe foton në rrjetet sociale, shkruan Albanian Kids Education.

“Nje liber i historise per klasen e 6-te ne Maqedoni, ku bashkeautori eshte shqiptar Dr. Nebi Dervishi, Shqiperine e rendit tek shtetet sllave qysh ne parathenie. Kjo eshte marre e madhe!”, ka shkruar gazetari Selimi.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -