5C
Pristina
27 Shkurt, 2021 - 09:53

Lëvizjes Vetëvendosje ia mbyllin dyert e shkollës në Viti, reagon Glauk Konjufca

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se ua kanë mbyllur dyert e një shkolle në Dobresh të Vitisë ku kishin planifikuar që ta mbanin një tubim me simpatizantë.

Konjufca, në videon që e ka siguruar Klan Kosova, iu thotë qytetarëve që janë mbledhur para dyerve të kësaj shkollë se kjo është e kotë, sepse Vetëvendosja do të fitojë.

“Këta prej faktit që u munduan ta ndalin Albin Kurtin për mos të kandidojë në zgjedhje, dhe prej këtu që po na i mbyllin dyert e shkollave që i kemi ndërtuar me tatimet e popullit”.

“Këta të kotë e kanë, Kurti është në zemrën e juaj, LVV do t’i fitojë zgjedhjet më 14 shkurtit”, ka thënë Konjufca.

Të fundit

Të tjera nga rubrika