11 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Lëvizje e papritur- Nesër mund të ndalet greva

Greva e Sindikatë së Arsimit dhe Shkencës së Kosovës mund të marrë fund qysh nesër.

- Advertisement -

GazetaBlic merr vesh nga burimet e saj se, nesër zhvillohet  takimi i dytë i Këshillit Ekonomik Social mes sindikatave, ministrit të Financave, Hekuran Murati dhe asaj të Arsimit, Arbërie Nagavci.

Ky takim do të zhvillohet rreth orës 12:00.

“Nesër do të ketë takim të dytë mes SBASHK-ut dhe MASHT-it, pjesë e këtij takimi do të jetë edhe ministri i financave, Hekuran Murati”, i tha ky burim Gazetës Blic.

- Advertisement -

Ndryshe, edhe pse në mbledhjen e sotme të Këshillit Ekonomik Social mes sindikatave, ministrit të Financave, Hekuran Murati dhe asaj të Arsimit, Arbërie Nagavci nuk është arritur asnjë marrëveshje, merret vesh se ka pasur sinjale pozitive.

Gjatë takimit të sotëm palët kanë pasur dakordim “për diçka” e ku te dyjat palët kanë vendosur të heshtin për “marrëveshjen në parim”.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -