20.7 C
Pristina
Monday, August 8, 2022

Letonia po e përcjeII situatën në Kosovë, kryedipIomati i saj ka një porosi për Serbinë

Ministri i punëve të jashtme të Letonisë, Edgars Rinkevics, ka reaguar pas tensioneve në veri të Kosovës duke kërkuar që të ruhet gjakftohtësia.

Ai ka thënë se është duke i ndjekur ngjarjet në veri dhe ka kërkuar nga të gjithë, e veçanërisht nga Serbia, që të ruhet qetësia.

“Duke ndjekur nga afër ngjarjet në veriun e Kosovës, të gjithë, veçanërisht në Serbi, duhet të mbajnë kokën gjakftohtë dhe duhet të shmangin retorikën dhe veprimet nxitëse.”, ka shkruar letoni Rinkevics.

Të fundit
Lajme të lidhura