9.4 C
Pristina
E martë, 6 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Laurina Gashi, e artë në Kupën Evropiane

Xhudistja kosovare, Laurina Gashi e ka fituar medaljen e artë në Kupën Evropiane U-18 në Riga të Lativsë.

- Advertisement -

Laurina në xhiron e parë ishte e lirë.

Në çerekfinale mposhti me Ippon në vazhdime finlandezen, Pihla-Maria Seikkula.

Gashi në gjysëmfinale mposhti me Wazaari dhe Ippon ukrainasen, Mariia Vasiuta. Në finale ajo mposhti me Ippon garuesen nga Lituania, Rugile Marozaite.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -