13.6 C
Pristina
E premte, 9 Qershor, 2023

“Lamtumirë e mirupafshim”, aktivisti i Vetëvendosjes, kunati i Albulena Haxhiu lëshon Kosovën dhe shkon në mërgim

- Advertisement -

Të rekomanduara

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje dhe njëherisht kunati i ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, Dardan Krasniqi ka vendosur ta lëshojë Kosovën dhe të shkojë në mërgim. Ka qenë shoku i tij ai që ka bërë njoftimin duke postuar një foto me lamtumirën për Dardanin.

Postimi i plotë:

- Advertisement -

Lamtumirë e mirupafshum, shoku Dardan!

Nuk të mjaftuan as tri luftrat që i bëre për kombin shqiptar (në Kosovë, Preshevë dhe Iliridë) që të vlerësohesh ashtu si duhet në vendin tënd, nga asnjëri prej pushteteve tash e dy dekada pas lufte.

Uroj që në mërgim të gjesh rehatinë dhe jetën e dinjitetshme që shteti jonë nuk ta ofroi ty e mijëra të rinjve e të rejave.

Çdo të mirë shoku im! Shëndet e suksese në jetë!

- Advertisement -

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Kosova, “viktimë” e Perëndimit për ta shkëputur Serbinë nga Rusia e Kina

Hezitimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për ta goditur Serbinë pas tensioneve të fundit në...

Më shumë