11.6 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Lajme të mira nga ministria, vazhdon të bie çmimi i naftës

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar për vendosjen e çmimit tavan në produktet e derivateve.

- Advertisement -

Gjatë 24 orëve të ardhshme, çmimi maksimal i lejuar për produktin Dizel është 1,58, duke rënë kështu edhe për dy centë krahasuar me ditën e djeshme.

Kurse çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është 1,35.

Ndërsa çmimi maksimal i lejuar në produktin Gas është 0,75 cent.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -