16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Lajm i mirë për këdo që ka nevojë për vizë Schengen për Gjermani!

Ambasada gjermane në Kosovë ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë personat që kanë nevojë për vizë.

Kjo ambasadë ka thënë se terminët për viza tanimë mund të rezervohen përmes VisaMetric.

- Advertisement -

“Ambasada në Prishtinë tani e tutje do të punojë së bashku me VisaMetric, ofruesin e shërbimit të kontraktuar të komisionuar nga Zyra e Jashtme në Berlin. Ky bashkëpunim tashmë e ka dëshmuar veten edhe në disa vende të tjera”, thuhet në njoftim.

Informacionet për aplikim, si dhe datat për aplikim, mund të rezervohen në këtë LINK.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -