9.6C
Pristina
5 Mars, 2021 - 20:46

Labi u bën thirrje politikanëve t’i dalin në ndihmë ferizajasit që vuan nga Ieukimia

Këngëtari i njohur kosovar Labinot Tahiri vazhdon që të tregoi anën humanitare, duke u dalë në ndihmë shumë personave.

Së fundmi ai u bëri thirrje politikanëve që t’i dalin në ndihmë ferizajasit Fitim Mehmeti, shkruan Indeksonline.

Fitimi është diagnostikuar me sëmundjen e Ieukemisë, dhe i nevojitet të kryej shërimin jashtë vendit.

Për shërimin e tij nevojiten 130 mijë euro, ku Labi bashkë me fondacionin e tij dhuron 5 mijë euro.

Postimi i plotë i këngëtarit.

“THIRJE PËR PARTITË NË KOHË FUSHATE ME E SHPETUA KËTË DJALË.

Mirëmengjesi të gjithë Ferizajit dhe krejt Kosovës e shqiptarëve gjithandej!

E kam një ide për shpëtimin e këtij djalit nga LEUKEMIA, mbase ne shtetin tonë nuk mundet as ky me u sherua!

1/ Nëse ndonjera parti, ose të gjitha partitë munden me u be bashk me shpetu le ti bejnë paratë, le të mi dorëzojnë dhë ne e dergojmë për shêrim në TURQI!

Për me ua ndihmu partive me i mbledh keto para, 130.000€ , unë dhe ne i dhurojmē 5000€ që me ua lehtesu.

Ta shohim tash a po lajmrohet ndonjera?

MOS HARRONI LIDERË të dashur , të PARTIVE, se djali ēshtë sot votues i juaji dhe zjarrëfikës , dhe jeta e tij nvaret nga ; Zoti, ju dhe shteti; qoftë Presidenti, Kryeministri apo ministria me listat e deputetëve.

Tash filloni dhe shkruani komentet e juaja te dashur qytetarë…!

Po presim nr im është ;

0038349139900

Me mua direkt muni me fol ju LIDERA që e doni popullin.

Labinot Tahiri Kosovë e Shqipërisë”.

Të fundit

Të tjera nga rubrika