7 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Ky është kosovari, që u deklarua publikisht si anti-amerikan

- Advertisement -

Ditë më parë një qytetar, i paraqitur si “Hamdiu” në një nga emisionet publike, deklaroi se është anti amerikan, dhe se sipas tij shteti amerikan veç “plaçkit”, pas gjithë kësaj, rezulton se ky person është Hamdi Shartari nga Mitrovica që jeton jasht Kosovës, shkruan Gazeta Metro.

- Advertisement -

Në emisionin publik, Shartari nuk kishte lënë gjë të zezë pa thënë ndaj shtetit mik të Kosovës.

“Ujë shumë i rrezikshëm është Amerika jo veç për ne, por, për të gjithë botën. Unë jam antiamerikan. E njoh politiken amerikane. Një shtet qe nuk kqyr me rahatu kërkon, veç me plaçkit, me vjedh, ai nuk është shtet. Qikjo Amerika e përkrahi Serbinë, e vetmja që e pshtoj e bani shtet, Stalini i mbrojti”, u shpreh ai.

- Advertisement -

Në zgjedhjet lokale të vitit 2017 ai kishte kandiduar nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje për asamblenë komunale të Mitrovicës së Jugut./gazetametro.net

VIDEO KËTU

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -