16.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Ky është çmimi i naftës sipas ministrisë dhe nuk ndrysbon më për 48 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimet e derivateve për 48 orët e ardhshme.

- Advertisement -

Sipas këtij njoftimi, çmimi maksimal i lejuar për një litër naftë është 1.69 euro.

Ndërkohë, çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është 1.35 euro për litër, derisa çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është: 0.76 euro për litër.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -