16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Ky është 19-vjeçari nga Klina që vdiq derisa po luante futboll

Një person nga qyteti i Klinës, ka vdekur pasi u alivanos dhe u rrëzua në fushë, duke luajtur Futboll.

Bëhet fjalë për 19- vjeçarin Kadri Abazi nga Gllareva e Klinës

- Advertisement -

Lajmin për vdekjen e tij e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

”Është raportuar se viktima mashkull kosovar derisa kishte qenë duke luajtur futboll në fushë sporti ishte alivanose dhe rrëzuar në fushë. Viktima me ndihmë të shpejtë është dërguar në QKMF dhe nga mjeku është konstatuar vdekja e viktimës. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante të policisë, është njoftuar prokurori me urdhrin e të cilit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti vazhdon të hetohet.”, thuhet në raportin e Policisë.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -