fbpx
3.3 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Kuvendi zgjodhi një anëtar të Këshillit Gjyqësor të Kosovës nga radhët e komuniteteve joshumicë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Në seancën e parë plenare për vitin 2023, Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur për anëtar të Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGJK) nga radhët e komuniteteve joshumicë, Ahmet Imamin.

Kurse, në mungesë të kuorumit në procesin e votimit, Kuvendi nuk ka arritur të zgjedh anëtarin tjetër.

Votimi për anëtarin nga radhët e gjyqtarëve do të përsëritet në seancën e radhës.

- Advertisement -

Në garë janë Alban Ajvazi i poentuar me 71.5 pikë dhe Besnik Imeraj me 69 pikë. /BetimipërDrejtësi

- Advertisement -

Të fundit

Loshi: Momenti ka ardhur, vetëm kjo gjë mund ta shpëtojë Kurtin nga Asociacioni, ose historia s’do ta faIë!

Ish-kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Liri Loshi, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, mund të shpëtojë, vetëm nëse...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -