fbpx
3.3 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Kushton 500 euro darka për person/Restoranti më i mirë në botë, pronë e shqiptarit po mbyllet

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Noma, pronë e shqiptarit Rene Redzepit, një nga restorantet më të vlerësuara në botë, po mbyll dyert.

Pronari i restorantit tha se do t’i mbyllte dyert e tij për shërbimin e rregullt në dimrin e 2024, por më vonë do të rihapte si një kuzhinë provë shkruan Kosova ime.

- Advertisement -

Noma, restoranti me seli në Kopenhagë të Danimarkës, i konsideruar si një nga më të mirët në botë, tha të hënën se do të mbyllte dyert vitin e ardhshëm dhe do të rihapet si një kuzhinë testimi.

“Për të vazhduar të jemi Noma, ne duhet të ndryshojmë,” tha pronari i Noma, René Redzepi në faqen e internetit të restorantit, pa elaboruar pse restoranti po mbyllej me shërbimin e rregullt në dimrin e 2024.

Restorantet kanë luftuar gjatë pandemisë për të përballuar kostot në rritje të ushqimit dhe darkat që qëndrojnë në shtëpi. Veçanërisht objektet e ngrënies me shije të nivelit luksoz kanë pasur probleme me ofrimin e menuve të shtrenjta për klientët. Në Noma, një vakt kushton aktualisht të paktën 500 dollarë për person.

Z. Rexhepi tha se duke filluar nga viti 2025, Noma do të bëhet një kuzhinë testimi dhe do të shesë produktet online. Ai tha se Noma do të ketë gjithashtu pop-ups në mbarë botën.

“Shërbimi i mysafirëve do të jetë gjithmonë pjesë e asaj që jemi, por të qenit restorant nuk do të na përcaktojë më,” tha ai.

- Advertisement -

Ai tha në Instagram të hënën se ai dhe ekipi i tij kishin planifikuar lëvizjen për dy vitet e fundit.

“Është e frikshme dhe e çuditshme, por gjithashtu e di që është gjëja e duhur për të bërë”, tha ai. “Sapo goditi pandemia, pata këtë ndjenjë në vete se ishte koha për diçka ndryshe.”

Noma konsiderohet si një nga restorantet më të mira në botë dhe ka tre yje Michelin.

- Advertisement -

Ai tha se ishte në një aeroplan për në Kioto, Japoni, ku Noma ishte vendosur të hapte një restorant pop-up për dy muaj shkruan Kosova ime.

Një përfaqësues i restorantit tha se z. Redzepi nuk ishte i disponueshëm për koment.

Z. Redzepi hapi Noma-n në Kopenhagë në 2003 dhe përfundimisht u bë xhevahiri i kurorës në një skenë të lulëzuar të ushqimit. Ai prezantoi ushqimin nordik te audiencat e reja dhe kërkoi ushqim nëpër brigjet dhe pyjet daneze për përbërës si barishte dhe rrënjë. Me përhapjen e fjalëve për pjatat eksperimentale të Noma-s, u bë pothuajse e pamundur të bëhej një rezervim.

Pasi Noma u emërua për herë të parë restoranti më i mirë në botë në vitin 2010 në listën me ndikim të revistës Restaurant, ajo mori rreth 100,000 kërkesa për rezervime në muaj për hapësirën e saj të ngrënies me 40 vende. Ai u emërua restoranti më i mirë në botë edhe katër herë të tjera. Restoranti ka tre yje Michelin.

Noma udhëhoqi rishpikjen e Kopenhagës si një destinacion i shijshëm, duke tërhequr kuzhinierë të talentuar dhe zhvillues të pasurive të paluajtshme në kryeqytetin e Danimarkës. Ajo tërheq gjithashtu darkues që bëjnë pelegrinazhe nga e gjithë bota për të provuar menutë e tij me shumë pjata. Noma ka shërbyer pjata përfshirë qafën e derrit me bukë dhe manushaqe dhe gaforre mbret me presh të mbështjellë në hi.

Noma ishte vendosur në një magazinë të vjetër në portet e Kopenhagës përpara se të mbyllej në 2016 dhe të rihapte në një vend të ri dy vjet më vonë.

Z. Redzepi tha në një postim në blog të vitit 2015 se ai kishte qenë një ngacmues dhe një shef i tmerrshëm ndonjëherë sepse ishte nën presion. Ai tha se do t’u bërtiste punonjësve për ngatërrimin e pjatave për gazetarët ose për gatimin e tepërt të peshkut. Ai tha si rezultat se kishte ndryshuar kulturën e Nomës për të rritur moralin e stafit./kosovaime.tv

- Advertisement -

Të fundit

Vuçiq: Asociacioni do të ketë kompetenca të rëndësishme, beteja për të – e vështirë

Deputetët e Kuvendit të Serbisë kanë miratuar “raportin e Qeverisë për negociatat me Prishtinën” me 154 vota pro, 23...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -