Kush është moderatorja që do t’i zë vendin në parlament Grida Dumës

Deputetja e Partisë Demokrtatike, Grida Duma ka dorëzuar ditën e sotme mandatin e deputetes.

Në një konferencë urgjente për mediat ajo deklaroi se do të largohet nga politika për tu bërë pjesë e një projekti të ri mediatik.

Vendin e Dumës në Kuvend pritet ta zërë moderatorja Oriela Nebiaj, duke bërë në këtë mënyrë një rrokadë mes saj dhe Dumës.

-Advertisement-

Nebiaj ka siguruar 5599 vota preferenciale. Ende nuk dihet nëse Nebiaj do ta pranojë mandatin, pasi ajo gjithashtu është e angazhuar në botën e televizionit.

Kujtojmë që një ditë më parë pati një tjetër dorëzim nga ana e deputetëve të PD që ishte ai i Alfred Rushajt, vendin e të cilit në Kuvend do ta zërë Petrit Doda.