fbpx
9.8 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Kurti vendos lule tek varri i Astrit Deharit: E kemi pranë zemrës, ashtu siç Astriti e kishte Lëvizjen

Kryeminitri i Kosovës dhe Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka vendosur sot lule tek varri i Astrit Deharit.

Kurti i shoqruar nga prindërit, gruaja dhe vajza e Astrit Deharit ka thënë se aktivistët si puna e Astritit janë të paharrueshëm.

- Advertisement -

“Janë mbushur gjashtë vjet pa aktivistin, patriotin shembullor Astrit Dehari. LVV e ka pranë zemrës, ashtu siç Astriti e kishte Lëvizjen Vetëvendosje në zemër”, ka thënë Kurti.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -