19 C
Pristina
Wednesday, June 19, 2024

Kurti sot pritet nga Erdogani në Turqi, këto janë arsyjet

- Advertisement -

Sipas njoftimit të Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës turke, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me ftesë të presidentit Recep Tayyip Erdogan do të qëndrojë për një vizitë pune në Turqi.

- Advertisement -

Presidenti i Turqisë, Erdogan do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, transmeton agjencia turke Anadolu.

Sipas njoftimit të Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës turke, kryeministri Kurti nesër me ftesë të presidentit Erdogan do të qëndrojë për një vizitë pune në Turqi.

- Advertisement -

Gjatë takimit që do të mbahen në Stamboll, do të shqyrtohen në aspekte të ndryshme marrëdhëniet dypalëshe mes Turqisë dhe Kosovës dhe do të diskutohen hapat që mund të ndërmerren për zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit, thuhet në njoftim.

Gjatë takimit pritet po ashtu të shkëmbehen mendime për çështjet rajonale dhe ndërkombëtare, veçanërisht në Ballkan.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -