5.3 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Kurti sot feston ditëlindjen, kaq vite po i mbush

- Advertisement -

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot feston ditëlindjen.

- Advertisement -

Sipas biografisë së tij, Kurti ka lindur më 24 mars 1975. Pra, kryeministri sot shënon ditëlindjen e tij të 49-ë.

“Albin Kurti është kryetari i subjektit më të madh politik në vend, Lëvizja VETËVENDOSJE!, si dhe kryeministri i katërt dhe i gjashtë i Republikës së Kosovës pas shpalljes së pavarësisë. Ai ka lindur më 24 mars 1975 në Prishtinë”, thuhet në biografi.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -