14.4 C
Pristina
Tuesday, September 27, 2022
- Advertisement -

Kurti pyetet për humbjen e Kica-XheIiIit, jep një përgjigje interesante

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pyetur për aderimin e deputetes së Partisë Guxo në LDK, e cila ishte edhe pjesë e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje.

Kurti, me të dalë nga punimet e Kuvendit Zgjedhor të partisë që u themelua nga Presidentja Vjosa Osmani, u pyet nga gazetarët për Kica-Xhelilin.

- Advertisement -

Por, nuk dha asnjë koment, duke i uruar Guxo-s suksese.

“Shumë suksese Partisë Guxo”, ka thënë Kurti gjersa hynte në veturën e tij zyrtare.

Doarsa Kica-Xhelili është bërë për herë të parë deputete në vitin 2021, pas zgjedhjeve të 14 shkurtit, si pjesë e listës së përbashkët në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Listës Guxo.

- Advertisement -

Për pakënaqësitë e saj në Guxo, është raportuar disa herë, por deputetja nuk ka dhënë shumë informacione deri tani, e as tani, pas daljes nga Partia ku e nisi karrierën si politikane.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -