7.3C
Pristina
6 Mars, 2021 - 05:11

Kurti publikon përmbledhjen e takimeve në Skënderaj

Dje Albin Kurti bashkë me kandidatë për deputetë kishin takime në Skënderaj por që ato nuk shkuan edhe mirë, pasi që u përcollën me fyerje e gjuatje me gurë dhe vezë në drejtim të tyre.

Por, tani Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar përmbledhjen e takimeve në Skënderaj teksa thonë se atje patën bashkëbisedime të përzemërta.

“Bashkëbisedime të përzemërta për qeverisjen e shumicës që po vjen, nëpër shtëpitë e odat e Skenderajit ku u mirëprit dje kryeministri i ardhshëm, Albin Kurti, bashkë me kandidatët për deputet, Shqipe Selimi Mehmetin, Hysni Mehanin, Enver Dugolloin, Rreze Dulin dhe kryetarin e Mitrovicës, Agim Bahtirin.

Ata gjithashtu vizituan edhe fermer ku folën për të ardhmen e bujqësisë në vend, për nevojën e mbështetjes së prodhimit vendor“, thuhet në njoftimin e tyre.

Të fundit

Të tjera nga rubrika