18.7 C
Pristina
Sunday, October 1, 2023

Kurti në Greqi, kjo është arsyeja që s’ishte mbrëmë në ndeshjen Kosovë-Zvicër

- Advertisement -

Mbrëmë u zhvillua ndeshja shumë e rëndësishme e Kosovës ndaj Zvicrës, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024.

- Advertisement -

“Dardanët” arritën një barazim të madh, ndërsa prezent në stadium nuk ishte kryeministri Albin Kurti, ndonëse i kishte vizituar para lojës dhe i kishte motivuar paraprakisht.

Ai kishte vendosur të merrte pjesë në një tjetër event sportiv, në hapjen Lojërave Mesdhetare në rërë në Heraklion të Greqisë.

- Advertisement -

Sipas njoftimit të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kurti bashkë me zëvendësministren e kësaj ministrie, Daulina Osmani kishin takuar ekipin kosovar në këto lojëra.

Megjithatë, Kurti ishte i shpejtë në reagimin e tij pas barazimit të Kosovës ndaj Zvicrës, duke thënë se beson ende në kualifikim dhe falënderoi lojtarët për emocionet e dhuruara.

Kosova në edicionin e tretë të Lojërave Mesdhetare në Rërë Heraklion 2023, po paraqitet me sportet e hendbollit në rërë, volejbollit në rërë, basketbollit 3X3, notit në ujëra të hapura dhe karate në kata.

- Advertisement -

Lojërat do të mbahen deri më 16 shtator, ku do të shfaqen 26 sportistë nga Kosova.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -