11C
Pristina
4 Mars, 2021 - 22:34

Kurti: Mërgata e di se këto zgjedhje janë referendum për të ardhmen, çdo votë e bën ndryshimin

Lideri i VV-së dhe kandidati për kryeministër nga kjo parti, Albin Kurti ka bërë thirrje që të dilet në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Ai në një videomesazh në Facebook ka thënë se çdo votë është jetike.“Mërgata jonë po voton masivisht në këto zgjedhje.

Disa kanë shpenzuar qindra euro për të dërguar votën me postë.

Ne në Kosovë s’kemi arsye për të mos votuar.

Duhet ta votojmë Lëvizjen Vetëvendosje”, është shprehur ai.

Të fundit

Të tjera nga rubrika