22.7 C
Pristina
Wednesday, July 24, 2024

Kurti me ofertë për opozitën: Të shkojmë në zgjedhje; ne ua bëjmë numrat për t’a rrëzuar qeverinë

- Advertisement -

Kryeministri Kurti në intervistën e dhënë për RTK-në, ka ofertuar partitë opozitare për zgjedhje të reja. Kurti ka befasuar me deklaratën, duke thënë se LVV do t’i përdorte deputetët e vet për t’a rrëzuar vetvetën, duke i hapur mundësi zgjedhjeve të reja.

- Advertisement -

“Kur të don opozita”, ka thënë Kurti.

“Ata duhet ta thonë fjalën e tye. Unë nuk mund të shkoj në zgjedhje pa opozitën. Për shpërndarjen e Kuvendit duhen 2/3 dhe nuk ka mënyrë tjetër që automatikisht të shkojmë në zgjedhje. Mund t’i bëjnë numrat bashkë me neve. Kjo është ofertë e imja. Unë po them po shkojmë në zgjedhje kur të donë opozita. Ne i ndihmojmë me numra opozitës që kur të duan të shkojmë në zgjedhje.” – ka thënë Kryeministri.

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -