16.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Kurti kërkoi ushtarë shtesë të NATO’s në veri, Aida Dërguti: Me sen të huej, dhandërr nuk hyhet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë për Die Welt ka deklaruar se si rezultat i manovrave ushtarake të Serbisë, është e nevojshme që në Kosovë të rritet numri i forcave të KFOR’it.

- Advertisement -

Për këtë, i ka reaguar ish-bashkëpartiakja e tij, Aida Dërguti.

Kurti ka theksuar se një gjë e tillë do të rriste sigurinë në vend.

Aida Dërguti pati diçka për të thënë për këtë kërkesë të kryeministrit.

- Advertisement -

“Paj, me sen të huej, dhandërr nuk hyhet”, shkroi ajo duke i reaguar lajmit për Kurtin.

Ndryshe, KFOR e ka rritur në fakt prezencën ushtarake në veri, në mënyrë që të minimizohet mundësia e tensioneve nëse deri më 1 shtator nuk ka marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për targat dhe dokumentet.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -