4C
Pristina
20 Prill, 2021 - 09:47

Kurti ia shuan shpresat AAK’së për koalicion: S’bëj kompromis me regjimin e vjetër

I pyetur nga gazetarët se a do të bëj koalicion me partinë e Ramush Haradinajt, Kurti tha se nuk bën kompromis me regjimin e vjetër. Pasi sipas tij, do të shkelte vullnetin e qytetarëve.

“Koalicioni parazgjedhor i bëri zgjedhjet referendum, LVV me Vjosa Osmanin. Kemi fituar në këto zgjedhje sikur kryeministër e si presidente.

Na nevojiten 61 vota do ta kalojmë dhe nuk kemi nevojë të bëjmë kompromise me regjimin e vjetër, nuk e kemi ndërmend t’ia shkelim vullnetin qytetarëve”, tha ai.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese