7 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Kurti ia përmendi gruan, deputeti i PDK-së: Po na e krijon hapësirën me u marrë me gra

- Advertisement -

Kryeministri i Kosovës në orët e para të 3 marsit ka përmendur në fjalimin e tij edhe emrat e disa deputetëve që kanë votuar marrëveshjen e 27 qershorit. Mes tyre ishte edhe çifti Ferat Shala dhe Sala Berisha Shala. Por, kjo ka nxitur replikën e të parit.

- Advertisement -

Kurti përmendi emrat e Ganimete Musliut, Arben Gashit, Blerta Deliut dhe Ferat Shalës të cilit i kërkoi falje. Por, në vend të tij ai e përmendi Sala Berisha Shalën, gruan e tij.

Kjo e nxiti replikën e Ferat Shalës.

- Advertisement -

“Gruaja jem Sala nuk e ka votuar Zajednicën. Kërko falje kryeministër. As unë nuk e kam votuar. Po na e krijon hapësirën me u marrë me gra,” – u shpreh z. Ferat Shala, deputet i PDK-së.

“Merre procesverbalin, këqyre. Kërko falje,” – vazhdoi ai.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -