16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Kurti: Escobarin e kishte marrë malli për opozitën, edhe mua më ka marrë malli

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk ka konfirmuar nëse do të takojë opozitën për të diskutuar për dialogun dhe takimin me Vuçiq.

I pyetur se nëse do të takojë opozitën njëjtë siç bëri i dërguari i SHBA-ve, Gabriel Escobar, Kurti u përgjigj: “Është e vërtetë që unë s’e kam takuar opozitën, prej që Kuvendi ka shkuar në pushim veror.

- Advertisement -

E pash dje që përvec meje edhe z.Gabriel Escobar e kishte marrë malli për opozitën. Edhe mua më ka marrë malli për opozitën. Dhe do ta pyes z. Escobar se qysh ka kalu me opozitën, si është opozita si e kemi opozitën”,

“Edhe opozita e Kosovës duhet ta dëgjoj qëndrimin e ndërmjetësve evropian dhe atyre amerikanë për atë që bisedohet në dialog.”, shtoi Kurti.

Kurti theksoi se me opozitën nuk është takuar që prej kohës kur Kuvendi ka shkuar në pushime.

- Advertisement -

“Nuk e kam takuar opozitën prej se Kuvendi ka shkuar në pushim verorë, nuk besoj se duhet të kthehen nga pushimi verorë që të takohemi”, ka thënë ai.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -