12.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023

Kurti e raporton Vuçiqin që tha se s’lejon anëtarësimin e Kosovës në OKB: Kjo do të ishte shkelje e nenit 4

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic pasi ky i fundit mbrëmë ka thënë se Serbia do të kundërshtojë anëtarësimin e Kosovës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara.

Kurti ka thënë se kjo do të përbënte shkelje të nenit 4 të propozimit evropian.

- Advertisement -

Kreu i Qeverisë së Kosovës ka shkruar tutje se normalizimi i raporteve është i mundur vetëm nëse të dyja palët negociojnë në mirëbesim dhe thotë se mesa duket Serbia ka vendosur që të mos veprojë në një mënyrë të tillë

“Normalizimi i marrëdhënieve është i mundur vetëm nëse të dyja palët negociojnë në mirëbesim. Serbia me sa duket ka vendosur të mos e bëjë këtë”, ka shkruar kreu i Qeverisë së Kosovës.

- Advertisement -

Të fundit

Boksieri kosovar i peshave të rënda e rrah rivalin çeçen

Boksieri kosovar, Durim Shoshi, po ecën me hapa të sigurt drejt majave të boksit evropian e botëror. Boksieri i peshave...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -