22.7 C
Pristina
Tuesday, July 23, 2024

Kurti e jep lajmin në Twitter: E pranuam propozimin europian, negociatat për zbatim fillojnë shpejt

- Advertisement -

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkruar edhe në rrjete social pas përfundimit të takimit në Bruksel.

Kurti ka thënë pas takimit se janë në rrugë të mirë për arritjen e marrëveshjes dhe arritjes së fqinjësisë së mirë evropiane, për medie pas takimit, ndërsa në Twitter ka thënë se të dy palët janë pajtuar për planin evropian.

- Advertisement -

“Sot në Bruksel ramë dakord të dy për Propozimin e BE-së të mbështetur nga Gjermania, Franca, Italia dhe SHBA-ja. Unë ofrova të nënshkruaja zyrtarisht, por Serbia nuk ishte gati. Së shpejti do të vijojnë negociatat për zbatimin”, shkroi ai.

“Falënderoj Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe Emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, për takimin e sotëm.”

- Advertisement -

Takimi tjetër në mes të palëve do të mbahet më 18 mars në Maqedoni të Veriut.

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -