fbpx
3.3 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

‘Kur e pash nanën, s’më hiqet sysh’ – Historia rrëqethëse e Safet Gërxhaliut, tregon se se si i gjeti pa jetë familjen

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Eksperti i ekonomisë Safet Gërxhaliu, i ftuar në një emision ka treguar arsyen pse është kthyer për të vazhduar jetesën në Kosovë.

Ai tha se megjithëse nuk kishte qenë në Kosovë për vite me radhë ai u kthye pas tragjedisë që kishte pësuar familja e tij në vitin 1999.

- Advertisement -

“Është e vërtetë që afër 20 vjet nuk kam qenë në Kosovë , mirëpo në 99-ten familja ime ka përjetu tragjedi me dy maj janë vra 118, më tetë maj nëntë vajza dhe me 31 maj u pushkatu baba vet i 13-ti, kur kam ardh e kam pa pamjen e shkrumbuar te familjarëve që kanë mbet gjallë, të nanës, të vllëzërve. Andaj kam mendu që atë bagazh që e kam kriju me e rikthy në Kosovë”, tha Gërxhaliu.

Ndiqeni videon për më tepër:

- Advertisement -

Të fundit

Loshi: Momenti ka ardhur, vetëm kjo gjë mund ta shpëtojë Kurtin nga Asociacioni, ose historia s’do ta faIë!

Ish-kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Liri Loshi, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, mund të shpëtojë, vetëm nëse...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -