20.7 C
Pristina
Monday, August 8, 2022

Kujdes: Një stuhi me breshër e shi po vjen, pritet të ‘godas’ edhe Prishtinën

Ditëve të fundit në vendin tonë temperaturat kanë shënuar rekord ku kanë arritur deri në 40 gradë në disa qytete.

Ndërsa sot pritet që orëve të pasdites të depërtojnë nga veriu stuhi mjaftë intensive me shi e breshër, përfshirë edhe Prishtinën.

Sipas Prishtina Weather, sot pritët që një stuhi ta përfshij vendin, ku do ketë reshje shiu e breshëri.

Ky mot do të depërtoj edhe kryeqytet, ku pritet që të sjellë freski pas vapës së madhe gjatë ditëve të fundit.

“Temperatura të larta po regjistrohen edhe sot mbi vend, edhe deri në 35C. Mirëpo, siq ishte edhe parashikuar, orëve të pasdites nga pjesë veriore të vendit kanë filluar të depërtojnë stuhi mjaft intenzive me shi dhe breshër, që më pas edhe pritet të depërtojnë në pjesë tjera të vendit, përfshi edhe Prishtinën, që së paku pritet të sjellin freski pas vapës orëve të para të ditës”.

Të fundit
Lajme të lidhura